کسب رتبه نخست ایمنی توسط پالایشگاه تبریز در بين شركت‌های پالايشی كشور
زمان/تاریخ انتشار : دوشنبه 24 مهر 1396
بازدیدها : 644

مسئول ایمنی و پدافند غیر عامل شرکت پالایش نفت تبریز از کسب رتبه نخست این شرکت در حوزه ایمنی در بین سایر پالایشگاه‌های کشور خبر داد

به گزارش روابط عمومي پالايشگاه تبريز ،روح اله تیماره با بیان این مطلب گفت: این ارزیابی هر ساله توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی بین تمامی پالایشگاه‌های نفت کشور انجام می‌شود. 
  
وی ادامه داد: پالایشگاه تبریز از بین تمامی شرکت‌های پالایشی کشور با کسب  94.132  از مجموع امتیاز 100 رتبه نخست را مشترکا با پالایشگاه «لاوان» کسب کرد. 
  
وی، عمده شاخص‌های مورد نظر در این ارزیابی را ضریب تکرار و شدت حادثه برشمرد و گفت: این ضریب در سال 95 در شرکت پالایش تبریز صفر بود. 
  
تیماره با اشاره به عملکرد واحد ایمنی و پدافند غیر عامل پالایشگاه تبریز اظهار کرد: مواردی همچون طرح ریزی و اجرای اقدامات پیشگیرانه، انجام ارزیابی‌های ریسک قبل از شروع فعالیت‌ها و تعهد عملی و حمایت همه مدیران، روسا و سرپرستان واحدها و پروژه‌ها در اجرایی شدن مقررات و اصول ایمنی در دستیابی به این مهم تاثیر گذار بوده است. 
  
وی افزود: در راستای پیشگیری از بروز حوادث فرایندی که از شدت پیامدهای بالایی نسبت به سایر حوادث برخوردار می‌باشند، اقدامات خوبی در این شرکت صورت گرفته است که از آن جمله می‌توان به انجام مطالعات شناسایی مخاطرات فرآیندی و برنامه ریزی جهت پیاده سازی سیستم مدیریت ایمنی فرآیند اشاره کرد. 

وی خاطر نشان کرد: پالایشگاه تبریز نسبت به بسط و توسعه راهنماها و دستورالعمل‌های ایمنی از قبیل ایمنی پیش راه اندازی و الزامات ایمنی پیمانکاران منطبق بر استانداردهای ملی و بین المللی اقدام کرده است؛ به طوری که دستورالعمل ایمنی پیش راه اندازی که یکی از المان‌های مهم مدیریت ایمنی فرآیندی می‌باشد، قبل از راه اندازی واحد بازیافت گازهای ارسالی به مشعل پالایشگاه که درسال ۹۵ به بهره برداری رسید به صورت کامل اجرا شد. 
  
«نهضت فردوس‌راد»، مسئول بهداشت کار صنعتی شرکت پالایش نفت تبریز، از کسب رتبه نخست این شرکت در حوزه بهداشت کار در بین سایر پالایشگاه‌های کشور خبر داد. 
  
وی گفت: وضعیت عملکرد واحدهای بهداشت تمامی پالایشگاه‌های نفت کشور سالانه توسط مدیریت بهداشت ایمنی و محیط زیست شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار می‌گیرد. 
  
وی ادامه داد: پالایشگاه تبریز از بین 9 شرکت پالایشی کشور با کسب امتیاز 99.92 از مجموع 100 امتیاز رتبه نخست در حوزه بهداشت شرکت های پالایشي را کسب کرد. 
  
فردوس راد اظهار کرد: رتبه بندی شرکت‌ها در حوزه بهداشت بر اساس شاخص‌های ارزیابی عملکردی و با در نظر گرفتن شش معیار از جمله مدیریت ریسک، پایش و ارزیابی عوامل زیان آور فیزیکی، شیمی، ارگونومی و بیولوژیکی ، حضور و فعالیت موثر و مستمر در جلسات تخصصی بهداشت، درصد انجام معاینات دوره‌ای کارمندان رسمی و پیمانکاری، بازدیدهای انجام یافته و نتایج ممیزی‌های صورت گرفته توسط مدیریت HSE ستاد پالایش و پخش در قالب شرکت‌های برتر پالایش در بخش بهداشت کار اعلام می‌شود. 
  
مسئول بهداشت کار صنعتی شرکت پالایش نفت تبریز افزود: براساس ارزیابی‌های صورت گرفته از سوی مدیریت HSE ستاد شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی رتبه نخست بهداشت در بین شرکت‌های پالایش در سال 95 را پالایشگاه تبریز کسب کرده است. 

وی گفت: اجرای بیش از 100 مورد اقدامات کنترلی در جهت کاهش یا کنترل خطرات شغلی با توجه به سطح ریسک تعیین شده برای هر شغل بر اساس نتایج پروژه JHA و پایش ارزیابی جامع عوامل زیان آور محیط کار از جمله اقدامات شاخص واحد بهداشت شرکت در سال گذشته بوده است.


نظرات