رئیس اداره آموزش و توسعه منابع انسانی شرکت پالایش نفت تبریز گفت: با توجه به اینکه امسال اغلب صنایع استان به علت شیوع ویروس کرونا کارآموز محدودی جذب کردند، اما شرکت پالایش نفت تبریز همچون سال‌های گذشته این کار را ادامه داده و بیشترین پذیرش دانشجو را داشت.


محمد مولوی در گفت‌وگو با روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پالایش نفت تبریز اظهار کرد: پالایشگاه تبریز همچون سال‌های گذشته در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود، از دانشجویان علاقه‌مند به حضور در پالایشگاه، دانشجو پذیرفت.

وی ادامه داد: امسال باتوجه به شیوع ویروس کرونا، پذیرش کارآموزان دانشجو بسیار متفاوت بود چرا که باید کلیه پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شد.

وی افزود: با موافقت مدیرعامل شرکت، ۷۰ نفر از دانشجویان سراسر کشور که رشته تحصیلی آنها مرتبط با امور پالایشگاه بود، جذب شدند.

مولوی در خصوص موضوعات آموزشی این دوره بیان کرد: عنوان‌های آموزشی مطرح شده در این دوره شامل آشنایی کلی دانشجویان با قوانین و مقررات کارآموزی و عمومی شرکت، HSE، امنیتی و محصولات و فرآیندهای واحدهای پالایشگاه است که ۱۸ هزار و ۶۰ نفر ساعت طی مرداد و شهریور ماه آموزش دیدند.

وی در رابطه با دانشگاه‌های شرکت کننده خاطرنشان کرد: دانشگاه‌های تبریز، صنعتی سهند، ارومیه، بناب، امیرکبیر، شریف، حکیم سبزواری، تهران، خلیج فارس، موسسه کاوش مازندران، دانشگاه آزاد، پیام نور و فنی و حرفه‌ای، آموزشکده الزهرا از جمله دانشگاه‌های معرفی کننده‌ی کارآموزی بودند که بیشترین تعداد از دانشگاه تبریز با ۲۲ نفر پذیرش شده است.

وی متذکر شد: از رشته‌های مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، صنایع شیمیایی، شیمی کاربردی، مواد و متالوژی و ... دانشجو پذیرفته شد که بیشترین آن از رشته مهندسی شیمی بود.

رئیس اداره آموزش و توسعه منابع انسانی شرکت پالایش نفت تبریز تاکید کرد: کلیه امور با فاصله گذاری کامل اجتماعی و با همکاری واحد HSE انجام شدند و همچنین طی این دوره سلامتی تمامی دانشجویان به طور مستمر پایش می‌شد.

وی در ارتباط با نحوه پذیرش دانشجو اضافه کرد: با موافقت دانشگاه مربوطه و در صورت مرتبط بودن رشته‌ی دانشجو، در سال‌های آتی نیز کارآموز پذیرفته خواهد شد.

وی یادآور شد: با توجه به نظرسنجی که از کارآموزان داشتیم، برنامه‌های آموزشی و کارآموزی شرکت مورد رضایت خاطر آنها بود.

مولوی اظهار کرد: امسال علاوه بر آموزش کارآموزان، ۵۰ نفر نیز در آزمون استخدامی پذیرش شدند که فرایند آموزش آنها نیز در حال انجام است