كاشت 2100 اصله درخت به ياد شهداي مدافع حرم
زمان/تاریخ انتشار : سه شنبه 15 اسفند 1396
بازدیدها : 605

همپا با بارش رحمت الهی، در یک روز بارانی به مناسبت روز درختکاری و به پاس گرامیداشت یاد و خاطره دو هزار و 100 شهید مدافع حرم، پیش از ظهر سه شنبه، پانزدهم اسفند جاری با همّت پالایشگاه، پتروشیمی و شهرداری منطقه 7 تبریز و سازمان محیط زیست آذربایجان‌شرقی و حضور مدیران و مسؤولان آن ها، دو هزار و 100 اصله درخت در جاده تبریز - کجوار کاشته شد.

غلامرضا باقری؛ مدیر عامل شرکت پالایش نفت تبریز نیز ضمن تشکر از حضور مسؤولان و مدیران محیط زیست و شهرداری منطقه هفت تبریز اظهار داشت: این اقدام انجام شده، با هماهنگی کامل با مسؤولان شهرداری، محیط زیست و کلیه اعضا و کارکنان ما شکل گرفته است و این اقدام در وهله اول، ما یک تکلیف و تأکید شرعی بوده است و باید انجام می دادیم و خیر و ثواب آن متعلق به همه ماست.

و در کنار آن اگر این اقدام می تواند مشکلی از مشکلات مناطق همجوار و شهرمان را برطرف سازد خیلی خوشحالیم و این حداقل کاری است که تصمیم گرفته ایم انجام دهیم و این روند، رو به گسترش خواهد بود و تنها با همت و همکاری اهالی منطقه و دست اندرکاران حاضر در این جمع، این برنامه ها را ادامه خواهیم داد.

در حاشیه این مراسم، قاسمی؛ مدیر کل محیط زیست استان با تشکر از پالایشگاه، پتروشیمی و شهرداری منطقه هفت تبریز در برگزاری این مراسم، این اقدام را یک قدم مثبت در کاهش اثرهای زیان بار مرتبط با آلودگی هوای کلان شهر تبریز و کاهش آن دانست و گفت: امیدواریم بتوانیم با افزایش فضای سبز قدم مثبتی در جهت کاهش آلودگی هوا برداریم و این گام تنها با همکاری و مشارکت اهالی و واحدهای صنعتی محقق می شود و خوشبختانه با چنین اقدامی، این همت کلید خورده است.

وی در همین راستا با بیان اینکه مصمم هستیم در مساحت 10 هکتاری حاشیه این جاده، فضای سبز ایجاد کنیم، ادامه داد: براساس مذاکره های انجام شده، قرار است با همت واحدهای صنعتی و شهرداری، فضای سبز دیگری در حاشیه کمربند غربی تبریز ایجاد شود. 

قاسمی با اشاره به کمبود آب و مشکل آبیاری این فضاهای سبز ایجاد شده، متذکر شد: با نظر به بحران آب، آبیاری این فضای سبز از طریق پساب واحدهای صنعتی انجام خواهد شد و این قدم خوبی است که در این منطقه اتفاق افتاده است.

علی مدبّر؛ مدیر عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز نیز ضمن تبریک روز درختکاری و تشکر از بانیان برگزاری این مراسم و شروع این حرکت خداپسندانه، اظهار داشت: همزمان با شروع این طرح، در بعضی از سازمان ها و نهادهای دولتی، لشکری، پادگان ها و کارخانه ها نیز این اقدام شروع شده است و کاشت 156هزار اصله درخت در 10 منطقه از تبریز آغاز شده است و در چشم انداز سال آتی مصمم هستیم با حفظ و الویت صرفه جویی در آب، بتوانیم 100 هکتار به منابع طبیعی و فضاهای سبز حواشی کمربندها و اتوبان های شهر اضافه کنیم و شاهد فضای سبز با طراوتی در شهر باشیم.

سیاوش درفشی؛ مدیر عامل شرکت پتروشیمی تبریز نیز ضمن تشکر از مسؤولان اداره کل محیط زیست استان و شهرداری منطقه هفت تبریز به سبب مشارکت و همراهی این دو شرکت در توسعه فضای سبز این منطقه صنعتی اظهار داشت: پتروشیمی تبریز تقریباً از همان زمان احداث اش، با فضای سبز رشد کرده، و بالای 100 هکتار از فضای آن متعلق به فضای سبز است و این روند را هم چنان ادامه خواهد داد و حتی این فضای سبز ایجاد شده را در اطراف کجا آباد و جاده اختصاصی خود نیز توسعه خواهد داد و امیدواریم این عمل خیر و هدیه را اهالی منطقه و استان مان از ما قبول کنند.

علی فرخی؛ شهردار منطقه هفت تبریز نیز ضمن تشکر از مسؤولان حاضر در جمع و بیان اینکه

منطقه این شهرداری، منطقه صنعتی است، مصمم هستیم فضای سبز در این منطقه را توسعه دهیم، ادامه داد: سرانه‌ فضای سبز ما در این منطقه، 12 متر مربع است و امیدواریم تا پایان سال 97 تا جایی که در توان داریم این فضا را گسترش دهیم.

نیکوخصلت؛ عضو شورای اسلامی کلان شهر تبریز نیز ضمن تشکر از بانیان این عمل پسندیده و با بیان اینکه بارش باران را مایه برکت این حرکت می دانم، ابراز داشت: مشاهده همراهی و همسو بودن مدیران عامل شرکت های بزرگ، بدنه آن ها و شهرداران مناطق و مسؤولان محیط زیست در برطرف سازی یک دغدغه مشترک و توسعه فضای سبز، یک حرکت ارزشمندی است و امیدواریم این همراهی ها در شهرمان گسترش یابد، چون ما واقعاً نیازمند همراهی، همکاری با یکدیگر و با هم کار کردن هستیم.


نظرات