مشاور فرهنگی وزیر نفت در واکنش به برخی هجمه ها علیه وزارت نفت گفت : بیش از 27 سال است که درکنار مهندس بیژن زنگنه هستم و در این مدت از ایشان جز پاکی و صدافت ندیدم .

دکتر احمد مجیدی در نشست دبیران شورای اقامه نماز و ائمه جماعات شرکت های صنعت نفت شمال غرب کشور در پالایشگاه تبریز تصریح کرد :  آقای زنگنه بارها اعلام کردند که در برخورد با فساد با هیج کس عقد اخوت نبسته و همواره از دستگاه های مسوول از جمله از وزارت اطلاعات،‌ سازمان بازرسی و قوه قضاییه درخواست کرده با هر گونه فساد در زیرمجموعه وزارت نفت اگر باشد به شدت برخورد کنند.

احمد مجیدی هجمه ها علیه وزیر نفت را  ناروا و غیر منصفانه بیان کرد و گفت : من ایشان را سردار اقتصادی می دانم که بدون توجه به حاشیه ها برنامه های اقتصادی ، معیشتی و صادرات نفت را با قدرت پیش می برد و شایسته است که در این شرایط سخت و دشوار کشور که با تحریم های ظالمانه دشمن می جنگند، وی را همراهی کنیم .

مشاور فرهنگی وزیر نفت ادامه داد : من به خودم می بالم که نوکر علما هستم و از گفتن این، هیچ ابایی ندارم. آن ها از این نگران هستند که ما متحد شویم و جریان فرهنگی به راه بیندازیم .

وی ، انقلاب اسلامی را انقلاب فرهنگی توصیف کرد و گفت : ما کودتا و یا انقلاب اقتصادی نکردیم ، مانند اروپایی ها انقلاب صنعتی راه نینداختیم که دیگران را استثمار و یا استعمار کنیم ما آمدیم تا مردم را با فرهنگ زیبای اسلام آشنا کنیم  و آنان را به تعالی برسانیم .

مشاور فرهنگی وزیر نفت ایجاد دفتر ارتباطات حوزه ، تقویت فرهنگ کار جمعی و تشکیلاتی در حوزه های فرهنگی وزارت نفت و ستادهای اقامه نماز ،‌ راه اندازی ده  منطقه فرهنگی در مجموعه وزارت نفت و سازمان های تحت پوشش آن ، نهادینه کردن رویکردهای مسجد محوری به جای فرد محوری را ازجمله موفقیت های حوزه های فرهنگی وزارت بیان کرد.

وی با اشاره به ترکیب شرکت کنندگان در این نشست این مطلب را هم مورد تاکید قرارداد که کجای دین گفته است  به پیش نماز پول بدهید تا نماز بخواند ! این خفت بار ترین حرکت علیه دین است، توهین به پیامبر و علماست و ظلم به روحانیت است ما برای مقابله با این حرکت و ایجاد جریان فرهنگی، دفتر ارتباطات حوزوی وزارت نفت را تاسیس نمودیم تا ائمه جماعات مجموعه های نفتی، آموزش دهنده قرآن و معلمان دینی مجموعه های ما باشند و از این طریق حق الزحمه ایشان تعریف گردید.  

مجیدی در پایان بر توسعه ارتباطات مردمی و تقویت برنامه های فرهنگی و اجتماعی از سوی روحانیون و مدیران حوزه های فرهنگی صنعت نفت تاکید کرد.

مشاور فرهنگی وزارت نفت همچنین با اشاره به دیدار خود و مدیرعامل پالایشگاه تبریز با حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه محبوب تبریز از همکاری و حمایت های ایشان قدردانی کرد.