رییس سازمان بسیج کارگری کشور در پالایشگاه تبریز اعلام کرد : بسیج امروز با تمام ظرفیت برای برون رفت از مشکلات و رفع موانع تولید در کنار مدیران صنعتی و اقتصادی است

به گزارش روابط عمومي پالايشگاه تبريز ،دکترعلی حسین رعیتی فرد  در نشست با مدیران و شوارای بسیج شرکت پالایش نفت تبریز بر نقش بسیج در تقویت ارتباطات میان واحدهای تولیدی از یک سو و کمک به حل مشکلات جامعه کارگری از سوی دیگر تاکید کرد.

وی گفت : نیروهای بسیج و سپاه بعد از پشت سر گذاشتن دوران درخشان دفاع مقدس و سازندگی امروز بیش ازهر زمان دیگر تخصصی تر شده و به عنوان سربازان اقتصادی در کنار مدیران صنعتی و اقتصادی برای رونق تولید و ارتقا سطح کیفی محصولات  و نیز ایجاد انگیزه در محیط های صنعتی تلاش می کنند.

رییس سازمان بسیج کارگری از رویکردهای تخصصی و ایده پردازی در نهادها و تشکل های بسیحی خبر داد و گفت : یکی از کارهای که از سال گذشته با جدیت دنبال می کنیم بحث راه اندازی تیم ورک های تخصصی به منظور بروز و ظهور ایده های جدید و ارائه راهکارهای مناسب برای برون رفت از مشکلات واحدهای صنعتی است .

رعیتی فرد ادامه داد : برای تامین هدف های تیم ورک ها و عملیاتی کردن ایده های نو درحال تدارک و سازماندهی جشنواره اختراعات و ابتکاران بسیجیان هستیم .

وی فقدان روحیه جهادی را حلقه مفقود شده در حوزه های مدیریتی و صنعتی بیان کرد و گفت : شرایط امروز کشور ایجاب می کند که مدیران به عنوان فرماندهان  جنگ اقصادی با همان روحیه دوران دفاع مقدس کار را پیش ببرند تا به یاری خدا و همت مردم از پیچ تاریخی کنونی با موفقیت عبور کنیم  و در این مسیر بسیج با تمام قدرت در کنار مدیران صنعتی و اقتصادی است .

رییس سازمان بسیج کارگری کشور با اشاره به موفقیت های پالایشگاه تبریز ازشور و شوق تلاش و تولید دراین شرکت ابراز خرسندی کرد و خواستار تسری آن به عنوان الگو در سایر شرکت ها و واحدهای تولیدی شد.

مهندس غلامرضا باقری مدیرعامل پالایشگاه تبریز هم دراین نشست گزارشی از برنامه ها و فعالیت های این شرکت را ارائه کرد.

وی اصلی ترین وظیفه پالایشگاه را تولید نیازهای سوختی منطقه بیان کرد و نقش کلیدی آن در اقتصاد استان و کشور را مورد تاکید قرار داد .

به گفته وی این پالایشگاه علاوه برتامین محصولات استراتژیک، دربرابر تهدیدات دشمن نقش بازدارندگی و پدافند غیرعامل را ایفا می کند.

مدیرعامل پالایشگاه تبریز ادامه داد :  این پالایشگاه به دلیل قرار گرفتن در همجواری چهار کشور خارجی و دست رسی به بازارهای اروپا با وجود پایین بودن ظرفیت مزیت های بالاتری نسبت به سایر پالایشگاه های کشور را دارد.

مهندس باقری تصریح کرد : برای پالایشگاه آرمانگذاری نموده و اهدافی را تعریف کرده ایم و برای دستیابی به آنها استراژی محور شدیم و داریم برنامه ها را به خوبی پیش می بریم .

وی گفت : اقدامات و موفقیت های به دست آمده طی سال های گذشته بی سابقه است به گونه ی از سال 92 تاکنون بیش از 375 میلیون یورو بعلاوه 40 میلیارد تومان پروژه در این شرکت به بهره برداری رسیده و هم اکنون هم 50 میلیون دلار پروژه در دست اجراست .

باقری همچنین از آمادگی و برنامه ریزی برای اجرای طرح جامع این پالایشگاه خبر داد و گفت :  با اجرای این طرح تولید نفت کوره در این واحد به حدود صفر میرسد  و تولید فرآوردهای با ارزش به ویژه خوراک واحدهای پتروشیمی آغاز خواهد شد.

ضمنا در این نشست حجت الاسلام دکتر محمود هادی امام جماعت شرکت و مشاور فرهنگی مدیر عامل گزارشی از دستاوردهای حلقه های صالحین بسیج پالایشگاه ارائه نمود و  منصور جوادی جانشین فرمانده پایگاه مقاومت شهدای شرکت پالایش نفت تبریز نیز ضمن اشاره به دستاوردهای بسیج پالایشگاه تبریز گزارشی از رشادتها و ایثارگری کارکنان پالایشگاه تبریز در هشت سال دفاع مقدس ارائه نمود